Хто ж такий Ісус Христос?

pro777

Пользователь
Регистрация
05.04.2020
Сообщения
66
Сайт
www.amen.in.ua
Вероисповедание
Верю в душе
ВКонтакте
a7m7e7n7
Facebook
a7m7e7n7
Хто ж такий Ісус Христос? На відміну від питання про існування Бога, дуже мало хто сумнівається в тому, чи існував насправді Ісус Христос. Загальновизнано, що Ісус справді був людиною, яка жила в Ізраїлі 2000 років тому. Але коли порушується питання про те, ким був Ісус, починаються запеклі дискусії.

Багато релігій визнають, що Ісус був пророком, великим учителем і праведною людиною. Але річ у тому, що в Біблії написано – Ісус був більшим, ніж просто пророк, учитель чи свята людина.

Один із відомих християнських письменників К. Льюїс у своїй книзі «Істинне християнство» пише наступне: «Я хочу зупинити тих, хто говорить про Нього (Ісуса Христа) таку нісенітницю: „Я вірю, що Ісус був великим пророком, але не вірю, що Він був Богом”. Нам не варто так говорити, адже будь-яка звичайна людина, проголошуючи щось подібне до сказаного Ісусом, не могла б бути великим духовним учителем. Його б сприймали або як божевільну, на рівні людини, яка вважає себе вареним яйцем, або як посланця диявола. Вибирайте самі, у що вам вірити – чи ця людина справді була (і є) Сином Божим, чи вона була божевільною, чи навіть чимось гіршою… Ви можете вважати Його дурнем, наплювати на Нього і вважати демоном; або ж ви можете впасти до Його ніг і назвати Його Господом і Богом. Але не треба вигадувати таку поблажливу нісенітницю про те, що Він був великим учителем-людиною. Він не залишив нам такого вибору, цього не було у Його планах”.

То ким же називав Себе Ісус? Що написано в Біблії з цього приводу? Спочатку давайте подивимося на слова Ісуса в Євангелії від Івана 10:30: “Я і Отець є одним”. На перший погляд може здатися, що це не є проголошенням власної Божественності. Але зверніть увагу на реакцію юдеїв на Його слова: «Іудеї сказали Йому у відповідь: не за добру справу хочемо побити Тебе камінням, а за богохульство і за те, що Ти, будучи людиною, робиш Себе Богом» (Іван 10:33). Юдеї відразу сприйняли вираз Ісуса як твердження про Свою Божественність. До того ж, у наступних віршах Ісус зовсім не намагається переконати їх і не каже: "Я не роблю Себе Богом". Тобто це показує, що Він справді мав на увазі, що є Богом, говорячи «Я і Батько – одне». На приклад можна навести ще один текст – Іван 8:58: «Ісус сказав їм: Істинно, істинно говорю вам: Перш ніж був Авраам, Я є». І знову, у відповідь на це юдеї збираються побити Його камінням (Іван 8:59). Використовуючи по відношенню до Себе словосполучення «Я є», Ісус прямо послався на вітальне ім'я Бога (Вихід 3:14). Тільки тверда впевненість у тому, що Ісус богохулює, а точніше проголошує Себе Богом, могла викликати в юдеїв бажання закидати Його камінням.

В Євангелії від Івана 1:1 написано: «Слово було Бог», а о 1:14 – «І Слово стало тілом». Це чітко вказує на те, що Ісус є Богом у плоті. Один із апостолів, Хома, звернувся до Ісуса так: «Господь мій і Бог мій!» (Івана 20:28) і Ісус не поправив його. Апостол Павло описує Його як «великого Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа» (Титу 2:13). Апостол Петро повторює йому: «…Бога нашого і Спасителя Ісуса Христа» (2 Петра 1:1). Бог Батько також свідчить, Ким є Ісус, звертаючись до Нього: «…престол Твій, Боже, на віки віків; жезло царства Твого – жезло правоти» (Євреїв 1:8). У старозавітних пророцтвах про Ісуса говориться так: «Бо немовля народилося нам – Син дано нам; владарювання на Його раменах, і назвуть ім'я Йому: Чудовий, Радник, Бог міцний, Батько вічності, Князь світу» (Ісая 9:6).

Таким чином, як стверджує К. Льюїс, варіант вірити в Ісуса як великого вчителя-людини не передбачено. Ісус чітко та відкрито названий Богом. Але якщо Він не Бог, значить, Він бреше, а тому точно не може бути пророком, великим учителем та святою людиною. Тим не менш, багато сучасних «вчених» намагаються стверджувати, що «справжній історичний Ісус» не говорив багатьох речей, які приписуються Йому в Біблії. Але хто ми такі, щоб суперечити Слову Божому щодо того, що говорив Ісус?! Хіба може сучасний вчений знати, що дві тисячі років тому говорив чи не говорив Ісус, коли в Біблії записані слова очевидців – тих, хто жив поряд із Самим Ісусом, слідував за Ним і навчався у Нього (Івана 14:26)?!

Чому ж питання про те, ким насправді є Ісус, таке важливе? Чому таке велике значення має, чи Він Бог, чи ні? Найголовніша причина, чому Ісус повинен бути Богом, така – якби Він не був Богом, Його смерть не була б достатньою платою за гріхи всього світу (1 Івана 2:2). Тільки Бог міг заплатити таку безмежну ціну (Римлян 5:8; 2 Коринтян 5:21). Ісус мав бути Богом, щоб заплатити наш обов'язок, і Він мав бути людиною, щоб померти.

Отже, спасіння можливе лише через віру в Ісуса Христа! Божественність Христа є основою того, що Він є єдиним шляхом до спасіння. Божественність Ісуса є підставою тому, що Він проголосив: «Я є шлях і істина і життя; ніхто не приходить до Отця, тільки через Мене» (Івана 14:6).

 
Верх